images

Zajęcia edukacyjne z Robotyki Lego WeDo.

Warsztaty dla dzieci z Lego WeDo są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką, informatyką. Zajęcia edukacyjne dalekie są od szkolnych wykładów i tradycyjnych metod przekazywania wiedzy. Niniejsze warsztaty to przede wszystkim zabawa, która ukazuje naukę. Zajęcia z Lego WeDo wyróżniają się nowatorskim podejściem do robotyki. Kształtują one twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią.

Z Akademią Dzieciaków nauka to zabawa, a czas wolny to aktywny i kreatywny wypoczynek. Zajęcia edukacyjne z Lego WeDo dostosowane są do młodego wieku kursantów, którzy pierwszy raz mają kontakt z programowaniem i budowaniem robotów.

Podczas warsztatów młodzi kursanci pracują w parach. Naukowe duety konstruują roboty z Lego WeDo pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. Po zbudowaniu robotów dzieci programują swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego.

Zajęcia z robotyki dla dzieci to okazja do poznania nauk ścisłych od ich praktycznej strony. Lego WeDo pozwala na ukazanie robotyki w nowym wymiarze wszystkim dzieciom. Klocki rozwijają zdolności manualne oraz myślenie kreatywne od najmłodszych lat.

Warsztaty z Lego WeDo dla najmłodszych to propozycja, która zachwyci każde aktywne dziecko pełne pomysłów i pasji twórczej. Działanie w parach uczy pracy w grupach, umożliwia kształtowanie umiejętności budowania partnerskich relacji w przedszkolu, szkole, a także w życiu prywatnym.

Bob_Spaceship
Burza mózgów w trakcie warsztatów ożywi każdą zbudowaną konstrukcję! Dzieci samodzielnie zbudują magiczny świat z Lego WeDo, który oczaruje i zachwyci.

Kursy dla dzieci z robotyki Lego WeDo są szansą na ciekawe spędzenie wolnego czasu w gronie rówieśników o podobnych pasjach i zainteresowaniach.

W ramach zajęć zbudujemy między innymi model samolotu, który kręci śmigłem. Kursanci poznają także pojęcie przekładni mechanicznej na przykładzie małpki grającej na bębenkach.